233 Bukett Blommor och Fågel Trä 1900-tal

2417a_8dc474c8c672a66_med.jpeg
  • 2417a_8dc474c8c672a66_sm.jpeg
  • 2417b_8dc474c8db81fd1_sm.jpeg
  • 2417c_8dc474c8f323a36_sm.jpeg

Bukett med snidade blommor och en fågel i målat trä.

Bukett etikettmärkt: Suups Konst och Design, Övertorneå

Längd: 40-46 cm

Konditionsrapport: Lösa delar, mindre slitage och sprickor, mindre nagg och fläckar, inga övriga anmärkningar

Bouquet Flowers and Bird Wood 20th Century

Bouquet of carved flowers and a bird in painted wood.

Length: 40-46 cm

Condition: Loose parts, minor wear and cracks, minor notches and stains, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211