602 Set Smycken i Förgyllt Silver med granater 1880-tal (2st)

2421a_8dc46d1f6410327_med.jpeg
  • 2421a_8dc46d1f6410327_sm.jpeg
  • 2421b_8dc46d1f793b6d9_sm.jpeg
  • 2421c_8dc46d1f8ec1a17_sm.jpeg
  • 2421d_8dc46d1fa92b1c4_sm.jpeg
  • 2421e_8dc46d1fbdb3e96_sm.jpeg

Smyckesset av förgyllt silver dekorerad med granater.

Längd halsband: 43 cm

Längd armband: 20 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, två stenar på halsband borta, säkerhetskedja borta, inga övriga anmärkningar

Set Jewellery Gilded Silver from the 20th century (2 parts)

Set of gilded silver jewellery decorated with granades.

Length of necklace: 43 cm

Length of bracelet: 20 cm

Condition report: Minor usage wear and scratches, two stones on necklace missing, safety chain missing, no other remarks

    Värdering3 000 - 4 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211