265 Orientalisk matta 252X155 1900-tal

2455a_8dc45b4f1d83f87_med.jpeg
  • 2455a_8dc45b4f1d83f87_sm.jpeg
  • 2455b_8dc45b4f4474a04_sm.jpeg
  • 2455c_8dc45b4f763de63_sm.jpeg

Orientalisk handknuten matta tillverkad av ull & bomull.

Benvit botten med dekor föreställande blomster & växtglihet.

Mått: 252 x 155 cm

Konditionsrapport: Blekt dekor, Mindre märken & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Oriental carpet 252X155 from the 20th century

Oriental hand-knotted rug made of wool & cotton.

Off-white base with decor depicting flowers & plant life.

Dimensions: 252 x 155 cm

Condition report: Faded decor, Minor marks & wear, No other remarks.

    Värdering3 000 - 4 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211