207 Hasselblad 500c/m Med objektiv & tillbehör 1900-tal

2456a_8dc474d1e9d2fd4_med.jpeg
  • 2456a_8dc474d1e9d2fd4_sm.jpeg
  • 2456b_8dc474d1fde1186_sm.jpeg
  • 2456c_8dc474d21029f6f_sm.jpeg
  • 2456d_8dc474d22622630_sm.jpeg
  • 2456e_8dc474d23d36ba9_sm.jpeg
  • 2456f_8dc474d24ed4be7_sm.jpeg
  • 2456g_8dc474d2615a5ce_sm.jpeg

*Kamerahus Hasselblad 500c/m

*Objektiv Carl Zeiss Sonnar 5,6/250

*Objektiv Carl Zeiss Planar 1:2,8 f=80mm

*Blixt Metz 45 CT-4

*Låda samt diverse andra tillbehör

Ej funktionstestad

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar

Hasselblad 500c/m With lenses & accessories from the 20th century

*Camera housing Hasselblad 500c/m

*Lens Carl Zeiss Sonnar 5.6/250

*Lens Carl Zeiss Planar 1:2.8 f=80mm

*Flash Metz 45 CT-4

*Box and various other accessories

Not functionally tested

Condition report: Minor use wear, No other remarks

    Värdering6 000 - 8 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211