276 Puch Colorado VZ 50/4 Moped 1970-tal

2761a_8dc475397f4cf83_med.jpeg
  • 2761a_8dc475397f4cf83_sm.jpeg
  • 2761b_8dc47539a7a58a8_sm.jpeg
  • 2761c_8dc47539d1a22d2_sm.jpeg
  • 2761d_8dc47539f4813cb_sm.jpeg
  • 2761e_8dc4753a30d7747_sm.jpeg
  • 2761f_8dc4753a65422f1_sm.jpeg
  • 2761g_8dc4753a97edfa5_sm.jpeg

Helrenoverad & genomgången Puch Colorado tillverkad mellan 1970-1972

Enligt uppgift renoverad med originaldelar

Mätarställning: 000540

Serienummer ram: 9239233

Serienummer motor: 9702554

Startad & provkörd utan anmärkningar

Konditionsrapport: Stötbåge, bakskärm samt tanklock lackerade svart samt stötbåge svetsad / lagad, Mindre obetydligt bruksslitage, Nyckel saknas, Mindre hål i sadel, Inga övriga anmärkningar

Fler bilder & mer information skickas på förfrågan

Puch Colorado VZ 50/4 Moped from the 1970s

Fully renovated & overhauled Puch Colorado manufactured between 1970-1972

Reportedly refurbished with original parts

Meter reading: 000540

Frame serial number: 9239233

Engine serial number: 9702554

Started & test driven without remarks

Condition report: Bumper, rear fender and fuel cap painted black and bumper welded/repaired, Minor insignificant use wear, Key missing, Minor holes in saddle, No other remarks

More pictures & more information sent on request

    Värdering30 000 - 40 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211