19 Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk

2709a_med.jpeg
  • 2709a_sm.jpeg
  • 2709b_sm.jpeg
  • 2709c_sm.jpeg
  • 2709d_sm.jpeg

Thure Sundell 1864-1924, Finland / Sverige. Landskapsmotiv. Signerad: T.Sundell Mått på duk: 100 x 60 cm Mått inklusive ram: 112 x 73 cm

Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Thure Sundell 1864-1924 Oil on canvas Thure Sundell 1864-1924, Finland / Sweden. Landscape motif. Signed: T. Sundell Dimensions of canvas: 100 x 60 cm Dimensions including frame: 112 x 73 cm Condition report: Wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering5 000 - 6 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211