30 Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk

2729a_med.jpeg
  • 2729a_sm.jpeg
  • 2729b_sm.jpeg
  • 2729c_sm.jpeg
  • 2729d_sm.jpeg

Spanande Duvhök. Signerad: Mosse Stoopendaal, Hindås. Daterad: 1925 Mått på duk: 125 x 95 cm Mått inklusive ram: 146 x 116 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Mosse Stoopendaal 1901-1948 Oil on canvas Scouting Dove Hawk. Signed: Mosse Stoopendaal, Hindås. Dated: 1925 Dimensions of canvas: 125 x 95 cm Dimensions including frame: 146 x 116 cm Condition report: Minor wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering40 000 - 50 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211