298 Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)

2556a_med.jpeg
  • 2556a_sm.jpeg
  • 2556b_sm.jpeg
  • 2556c_sm.jpeg
  • 2556d_sm.jpeg

Kristallvaser i blykristall med skärslipad dekor av stjärnor och symmetriskt mönster

Höjd: 30-20 cm

Diameter: 18-12 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, nagg undertill på den mindre vasen, inga övriga anmärkningar

Crystal vases first half of the 20th century (2 pcs)

Crystal vases in lead crystal with cut star decoration and symmetrical pattern

Height: 30-20 cm

Diameter: 18-12 cm

Condition report: Minor age-based wear, chip on the bottom of the smaller vase, no other remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering800 - 1 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211