300 Bertil Vallien Vas "Satellite" Kosta Boda 1900-tal

2562a_med.jpeg
  • 2562a_sm.jpeg
  • 2562b_sm.jpeg
  • 2562c_sm.jpeg
  • 2562d_sm.jpeg
  • 2562e_sm.jpeg

Glaskonstnär född: 1938

Flaskvas i blått glas med insmält dekor i polykroma färger

Etikettmärkt: Kosta Boda

Signerad: B. Vallien 89254 Artist's coll.

Höjd vas: 41 cm

Bertil Vallien Vase "Satellite" Kosta Boda 20th century

Glass artist born: 1938

Bottle vase in blue glass with fused decoration in polychrome colours

Labeled: Kosta Boda

Signed: B. Vallien 89254 Artist's coll.

Height vase: 41 cm

Condition report: No remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering2 000 - 2 500 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211