217 Kiev 60 Kamera med objektiv Ukraina 1980/1990-tal

2672a_med.jpeg
  • 2672a_sm.jpeg
  • 2672b_sm.jpeg
  • 2672c_sm.jpeg
  • 2672d_sm.jpeg

Kamerahus: Kiev-60 Medium format SLR 1570 Objektiv: Aus Jena DDR 1:2,8 f=180 mm 9153036, Östtyskland Kamerahus tillverkat av: Arsenal Factory, Kiev Ukraina (forna Sovietunionen)

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage i form av mindre märken och repor, fungerar vid enklare test, optik i god kondition, inga övriga anmärkningar

Kiev 60 Camera with lens Ukraine 1980s/1990s Camera body: Kiev-60 Medium format SLR 1570 Lens: Aus Jena DDR 1:2.8 f=180 mm 9153036, East Germany Camera house manufactured by: Arsenal Factory, Kiev Ukraine (former Soviet Union) Condition report: Minor use wear in the form of minor marks and scratches, works in simple tests, optics in good condition, no other remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211