216 Nikonos-V med objektiv och tillbehör 1983

2678a_med.jpeg
  • 2678a_sm.jpeg
  • 2678b_sm.jpeg
  • 2678c_sm.jpeg
  • 2678d_sm.jpeg
  • 2678e_sm.jpeg
  • 2678f_sm.jpeg
  • 2678g_sm.jpeg

Undervattenskamera med vidvinkelobjektiv, sökare och ljusmätare Kamera: Nikonos-V, Nikon 1983 Objektiv: UW-Nikkor 1:2,8 15mm 218078 Ljusmätare: Sekonic Marine Meter Sökare: Nikonos 15 Samtliga delar tillverkade i Japan

Konditionsrapport: Fungerar vid enklare test, gott helhetsintryck med mindre bruksslitage, optik i genomgående gott skick

Nikonos-V with lens and accessories 1983 Underwater camera with wide-angle lens, viewfinder and light meter Camera: Nikonos-V, Nikon 1983 Lens: UW-Nikkor 1:2.8 15mm 218078 Light meter: Sekonic Marine Meter Applicant: Nikonos 15 Every part made in Japan Condition report: Works in simpler tests, good overall impression with minor wear and tear, optics in generally good condition

  • Skick:Begagnat

Värdering6 000 - 7 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211