211 Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862

2698a_med.jpeg
  • 2698a_sm.jpeg
  • 2698b_sm.jpeg
  • 2698c_sm.jpeg
  • 2698d_sm.jpeg

Voigtländer & John in Wien und Braunschweig, Österrike Porträttobjektiv i mässing Utvecklat av: Joseph Petzval, Ungern Tillverkat: År 1862 i 2000 exemplar Bländare: 4,5 Brännvidd: 180 mm Höjd: 15,5 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat- och bruksslitage i form av märken och repor, optik till synes i god kondition, inga övriga anmärkningar

Voigtländer & John Lens Austria 1862 Voigtländer & John in Wien und Braunschweig, Austria Brass portrait lens Developed by: Joseph Petzval, Hungary Manufactured: Year 1862 in 2000 copies Aperture: 4.5 Focal length: 180 mm Height: 15.5 cm Condition report: Age-based wear and use-wear in the form of marks and scratches, optics apparently in good condition, no other remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering6 000 - 8 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211