383 Foersom & Hiort-Lorenzen Fåtöljer "Partner / EJ-70" Erik Jørgensen Danmärk 2000-tal

2507a_med.jpeg
  • 2507a_sm.jpeg
  • 2507b_sm.jpeg
  • 2507c_sm.jpeg
  • 2507d_sm.jpeg
  • 2507e_sm.jpeg

Två stycken snurrfåtöljer modell "Partner / EJ-70" Stomme av borstat stål, stoppad sits och rygg med beige mockaklädsel Snurrbar på femdelad centralfot Formgivna av Johannes Foersom & Peter Hiort-Lornzen för Erik Jorgensen Höjd: 96 cm Sitthöjd: 46 cm Bredd: 61 cm

Konditionsrapport: Bruksslitage, nötta armlän, ställvis slitage i klädsel, inga övriga anmärkningar

Foersom & Hiort-Lorenzen Armchairs "Partner / EJ-70" Erik Jørgensen Denmark 2000s Two swivel armchairs model "Partner / EJ-70" Brushed steel frame, upholstered seat and back with beige suede upholstery Rotatable on a five-part central base Designed by Johannes Foersom & Peter Hiort-Lornzen for Erik Jorgensen Height: 96 cm Seat height: 46 cm Width: 61 cm Condition report: Wear from use, frayed armbands, occasional wear in clothing, no other remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering2 000 - 3 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211