352 Svend Aage Holm Sørensen Taklampa "Brutalist" Danmark 1960-tal

2625a_med.jpeg
  • 2625a_sm.jpeg
  • 2625b_sm.jpeg
  • 2625c_sm.jpeg
  • 2625d_sm.jpeg

Svend Aage Holm Sørensen: 1913-2004 Danmark Cylinderformad taklampa i oxiderad mässing med genombruten dekor Etikettmärkt: Holm-Sørensen & Co Höjd med kedja: 133 cm Höjd på skärm: 32 cm Diameter: 35 cm

Konditionsrapport: Ej funktionstestad, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Svend Aage Holm Sørensen Ceiling lamp "Brutalist" Denmark 1960s Svend Aage Holm Sørensen: 1913-2004 Denmark Cylindrical ceiling lamp in oxidized brass with openwork decor Labeled: Holm-Sørensen & Co Height with chain: 133 cm Height of screen: 32 cm Diameter: 35 cm Condition report: Not function tested, minor age-based wear, no other remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering1 500 - 2 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211