455 Carl-Harry Stålhane Hänkelvas 1900-tal

2650a_med.jpeg
  • 2650a_sm.jpeg
  • 2650b_sm.jpeg
  • 2650c_sm.jpeg
  • 2650d_sm.jpeg

Carl-Harry Stålhane 1920-1990 Vas i glaserat stengods med figurscen och polykrom dekor Märkt: Rörstrand CHS Höjd: 23 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Carl-Harry Stålhane Handle Vase 20th century Carl-Harry Stålhane 1920-1990 Vase in glazed stoneware with figure scene and polychrome decoration Marked: Rörstrand CHS Height: 23 cm Condition report: Minor age-based wear, no other remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering800 - 1 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211