31042 Omega, Seamaster 600, 32,5 mm, 135.102, guldpläterad, 60-tal

31042a_8dc568c93099dc9_med.jpeg
  • 31042a_8dc568c93099dc9_sm.jpeg
  • 31042a_8dc54e8d15bbc02_sm.jpeg
  • 31042b_8dc54e8d28c3a60_sm.jpeg
  • 31042c_8dc54e8d3f4b8c8_sm.jpeg
  • 31042a_8dc54e8c1eca3ab_sm.jpeg
  • 31042b_8dc54e8c2b6e3c1_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Omega Seamaster 600, 32,5 mm, referens 135.012, guldpläterad, ca 1960-tal

Boett

Ca 32,5 mm exkl. krona (38 mm lug-to-lug), guldpläterad, skruvboett, signerad krona, signerat plexiglas

Urtavla/visare

Ljus urtavla med upphöjda stavindex i guldfärg, datumvisning kl. 3, guldfärgade visare med lysmassa

Urverk

Manuellt, kaliber Omega 611

Band/länk

Guldpläterad länk, 18 mm, ej original (JB Champion)

  • Skick:Ej fungerande, obetydligt bruksslitage

Värdering3 000 - 3 500 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss