31045 Tissot, 24 mm, 18k guld, 00-tal

31045a_8dc54e98709a170_med.jpeg
  • 31045a_8dc54e98709a170_sm.jpeg
  • 31045b_8dc54e987fb572b_sm.jpeg
  • 31045c_8dc54e988cb97b7_sm.jpeg
  • 31045d_8dc54e989b8e8e7_sm.jpeg
  • 31045e_8dc54e98aa972f9_sm.jpeg
  • 31045f_8dc54e98b4bb536_sm.jpeg

Damarmbandsur, Tissot, 24 mm, 18k guld, ca 2000-tal

Boett

Ca 24 mm exkl. krona (29,5 mm lug-to-lug), 18k guld, monocoque, signerad krona, safirglas

Urtavla/visare

Ljus urtavla med applicerade guldfälrgade stavindex, datumvisning kl. 3, guldfärgade visare med lysmassa

Urverk

Quartz

Band/länk

Svart läderband, 12 mm, ej original (Diplomat)

Serienummer/Boettnummer

Bruttovikt

16,2 gram

  • Skick:Tillsynes fungerande, smärre bruksslitage

Värdering1 800 - 2 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss