31157 Zenith, Cosmopolitan, 34 mm, guldpläterad, 00-tal

31157a_8dc54ea840ccfca_med.jpeg
  • 31157a_8dc54ea840ccfca_sm.jpeg
  • 31157a_8dc54ea423f2cc6_sm.jpeg
  • 31157g_8dc54ea48fe0a27_sm.jpeg
  • 31157d_8dc54ea455fc949_sm.jpeg
  • 31157e_8dc54ea46b621ba_sm.jpeg
  • 31157f_8dc54ea47e82da5_sm.jpeg
  • 31157c_8dc54ea444ba44f_sm.jpeg
  • 31157b_8dc54ea434b78b4_sm.jpeg
  • 31157h_8dc54ea5daf21d2_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Zenith Cosmopolitan, 34 mm, referens 27.0200.337, guldpläterad, ca 00-tal

Boett

Ca 34 mm exkl. krona (39 mm lug-to-lug), guldpläterad, klämboett, signerad krona, safirglas

Urtavla/visare

Vit urtavla med upphöjda index i guldfärg, varav 12, 2, 4, 6, 8 & 10 i form av arabiska siffror, datumvisning kl. 3, guldfärgade visare utan lysmassa

Urverk

Quartz, kaliber Zenith 33.7 (ETA 955.114)

Band/länk

Brunt läderband, 18 mm, ej original

Serienummer/Boettnummer

Tillbehör

Kommer med tidsenligt butiksställ i akryl. Mått ca 25 x 13,5 x 4,5 cm

  • Skick:Tillsynes fungerande

Värdering1 500 - 1 600 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss