31338 Frederique Constant, Slimline, 34 mm, guldpläterad, 00-tal

31338a_8dc54ec13b3d5c3_med.jpeg
  • 31338a_8dc54ec13b3d5c3_sm.jpeg
  • 31338b_8dc54ec19564232_sm.jpeg
  • 31338c_8dc54ec2369095d_sm.jpeg
  • 31338d_8dc54ec25efd134_sm.jpeg
  • 31338e_8dc54ec2856fe77_sm.jpeg
  • 31338f_8dc54ec29d8a8a7_sm.jpeg
  • 31338g_8dc54ec35ff8eb4_sm.jpeg
  • 31338h_8dc54ec3747e5ba_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Frederique Constant Slimline, 34 mm, referens FC235X3S5, guldpläterad, ca 2005

Boett

Ca 34 mm exkl. krona (38 mm lug-to-lug), gulrpläterad, klämboett, ej signerad korrekt, safirglas

Urtavla/visare

Ljus guillocherad urtavla med tryckta romerska index i svart, subsekund, svarta Breguet-visare

Urverk

Quartz, Ronda 1064

Band/länk

Brunt läderband med alligatorprägling, 18 mm, guldpläterat märkt spänne, original

Serienummer/Boettnummer

1070904 / FC235X3S5 - 3S6

  • Skick:Tillsynes fungerande, baklock med små bucklor
  • Storlek:34 mm exkl. krona

Värdering2 000 - 2 500 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss