31409 Certina, DS Automatic, 36 mm, rostfritt stål, 60-tal

31409a_8dc5690dfc50d8e_med.jpeg
  • 31409a_8dc5690dfc50d8e_sm.jpeg
  • 31409a_8dc5690d12480fd_sm.jpeg
  • 31409c_8dc56f9c6a201ff_sm.jpeg
  • 31409d_8dc56f9c7deb9b8_sm.jpeg
  • 31409e_8dc56f9c8d9324c_sm.jpeg
  • 31409f_8dc56f9c9c6498a_sm.jpeg
  • 31409c_8dc569109d9f17a_sm.jpeg
  • 31409d_8dc56910aafe296_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Certina DS Automatic, 36 mm, referens 346.825, rostfritt stål, ca 1960-tal

Boett

Ca 36 mm exkl. krona (45 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, ej signerad krona plexiglas

Urtavla/visare

Ljus urtavla med applicerade silverfärgade index, varav 12, 6 & 9 i form av arabiska siffror, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa

Urverk

Automatiskt, kaliber 25-451

Band/länk

Svart läderband, 18 mm, ej original

Serienummer/Boettnummer

  • Skick:Tillsynes fungerande, hårt bruksslitage, armband med skador

Värdering600 - 800 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss