31525 Omega, Seamaster GMT "50th Anniversary", 41 mm, rostfritt stål, 1998

31525a_8dc56923d5ad9c8_med.jpeg
  • 31525a_8dc56923d5ad9c8_sm.jpeg
  • 31525b_8dc5692a4371e98_sm.jpeg
  • 31525b_8dc56926474966f_sm.jpeg
  • 31525c_8dc569265f22105_sm.jpeg
  • 31525i_8dc56926c37acba_sm.jpeg
  • 31525e_8dc569267a01bfa_sm.jpeg
  • 31525f_8dc5692694957b4_sm.jpeg
  • 31525h_8dc5692cc3bfb8a_sm.jpeg
  • 31525b_8dc56924c406aaa_sm.jpeg
  • 31525c_8dc56924d358a61_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Seamaster GMT, 50th Anniversary, 41 mm, referens 2534.50.00, rostfritt stål, ca 1998

Boett

Ca 41 mm mm exkl. krona (47,5 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, korrekt signerad krona, safirglas

Urtavla/visare

Svart urtavla med vågmönster i relief, målade index, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa, kontrasterande röd GMT-visare samt spets på sekundvisare

Urverk

Automatiskt, kaliber Omega 1128

Urverk senare än boett, daterat 2006

Band/länk

Länk i rostfritt stål, 1513/825, 20 mm, original.

Total längd ca 196 mm.

Serienummer/Boettnummer

80017860 / 168.1613 / 368.1613

  • Skick:Tillsynes fungerande, bruksslitage

Värdering16 000 - 20 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss