30154 Omega, Constellation, 32,5 mm, guld/stål, 1993

31617a_8dc5693ac2e9c19_med.jpeg
  • 31617a_8dc5693ac2e9c19_sm.jpeg
  • 31617b_8dc5693d5756984_sm.jpeg
  • 31617c_8dc5693d6dbfe23_sm.jpeg
  • 31617d_8dc5693d85e9c40_sm.jpeg
  • 31617e_8dc56943432ae1d_sm.jpeg
  • 31617f_8dc5693db09fafb_sm.jpeg
  • 31617g_8dc5694354dbbe4_sm.jpeg
  • 31617h_8dc5694360739c4_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Omega Constellation Manhattan, s.k. "Uggla", 32,5 mm, referens 396.1070, rostfritt stål och guld, ca 1993

Boett

Ca 33 mm exkl. krona (37 mm "lug-to-lug"), rostfritt stål och guld, klämboett, korrekt signerad krona, safirglas

Urtavla/visare

Vit urtavla med applicerade punktindex i guldfärg, dag-/datumvisning kl. 9 respektive kl. 3, guldfärgade visare med lysmassa, kontrasterande svarta visare på subdials

Urverk

Quartz, kaliber Omega 1444

Band/länk

Original, integrerad, länk, 22 mm, viklås märkt 1448/431.6 mm

Serienummer/Boettnummer

54226628

  • Skick:Bruksslitage, ej fungerande (ej testad med nytt batteri)

Värdering4 000 - 5 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss