53 Victor Trabucco Pappersvikt Glas 2000-tal

2966b_8dc57a527758dbc_med.jpeg
  • 2966b_8dc57a527758dbc_sm.jpeg
  • 2966c_8dc57a52882922b_sm.jpeg
  • 2966e_8dc57a52ad413da_sm.jpeg
  • 2966f_8dc57a52c096147_sm.jpeg
  • 2966g_8dc57a52d278e41_sm.jpeg
  • 2966h_8dc57a52e431a66_sm.jpeg

Victor Trabucco född 1949, USA

Pappersvikt / brevpress tillverkad i skulpterat glas föreställande en orm mot stenig botten, sedan gjuten i klar glasmassa.

Signerad: Victor Trabucco

Diameter: 9 cm

Victor Trabucco Paperweight Glass 21th century

Victor Trabucco born 1949, USA

Paperweight / sculpture depicting a lampwork sculpted snake scene with rocky ground then cast in clear glass.

Signed: Victor Trabucco

Diameter: 3 1/2 inches

Condition report: No remarks

    Värdering8 000 - 10 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211