271 Svend Aage Holm Sørensen Taklampa "Brutalist Onion" 1960-tal Danmark
Svend Aage Holm Sörensen: 1913-2004
Taklampa "Löklampan" tillverkad av patinerad mässing
Etikettmärkt: holm sørensen & co, made in Denamrk
Diameter: ca 40 cm
Höjd inkl kedja: ca 136 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks och åldersbaserat slitage, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar
Svend Aage Holm Sørensen Ceiling lamp "Brutalist Onion" 1960s Denmark
Ceiling lamp "Löklampan" made of patinated brass
Labeled: holm sørensen & co, made in Denmark
Diameter: approx. 40 cm
Height including chain: approx. 136 cm
Condition report: Minor use and age-based wear, not functionally tested, no other remarks
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt