658 H Stern Armbandsur / Damur 2000-tal

2920a_8dc594a14534689_med.jpeg
  • 2920a_8dc594a14534689_sm.jpeg
  • 2920b_8dc594a14bd5b5d_sm.jpeg
  • 2920c_8dc594a1566d187_sm.jpeg
  • 2920d_8dc594a1625d5e1_sm.jpeg

Quartz urverk, Octagon-formad, Safirglas.

Boett & länk tillverkade av rostfritt stål.

Urtavla besatt med en briljantslipad diamant.

Klockan går ej vid enklare test (Troligtvis behövs ett batteribyte)

Längd: 17,5 cm

Diametermått: 25 mm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar

H Stern Wristwatch / Ladies watch from the 21th century

Quartz movement, Octagon-shaped, Sapphire glass.

Housing & link made of stainless steel.

Dial set with a brilliant cut diamond.

The watch does not run during simpler tests (Probably a battery change is needed)

Length: 17.5 cm

Diameter measurement: 25 mm

Condition report: Minor use wear, No other remarks

    Värdering3 000 - 4 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211