397 Ytterfoder Prins Eugens Waldermarsudde Rörstrand 1900-tal
Ytterfoder av porslin formgiven från Rörstrand "Waldemarsudde"
Oktagonal form med reliefdekor
Höjd: 13 cm
Diameter: 25,5 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Outer lining Prins Eugen's Waldermarsudde Rörstrand 20th century
Outer lining "Waldemarsudde" Gustavsberg 20th century
Outer lining of porcelain designed from Rörstrand "Waldemarsudde"
Octagonal shape with relief decoration
Height: 13 cm
Diameter: 25.5 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt