262 Bordsspegel rokokostil omkring 1900-tal

3000a_8dc607ec66f2eb3_med.jpeg
  • 3000a_8dc607ec66f2eb3_sm.jpeg
  • 3000b_8dc607ec7f13727_sm.jpeg
  • 3000c_8dc607ec97cbbd7_sm.jpeg
  • 3000d_8dc607ecaff99a8_sm.jpeg
  • 3000e_8dc607ecc6346d6_sm.jpeg

Bordsspegel tillverkad i mässing på volutformade tassar och stöd baktill

Rikligt dekorerad med blomster och kerub

Höjd: 31 cm

Bredd: 20 cm

Mått spegelglas: 13 x 9 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken oc repor, fläckar på glas, inga övriga anmärkningar

Rococo table mirror circa 20th century

Table mirror made of brass on volute-shaped feet and support at the back

Profusely decorated with flowers and cherubs

Height: 31 cm

Width: 20 cm

Mirror glass dimensions: 13 x 9 cm

Condition report: Age-based wear, marks and scratches, stains on glass, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211