264 Spegel rokoko-stil 1900-tal

3038a_8dc6145db7e3ac0_med.jpeg
  • 3038a_8dc6145db7e3ac0_sm.jpeg
  • 3038b_8dc6145dcbcccb0_sm.jpeg
  • 3038c_8dc6145ddc19d43_sm.jpeg

Rikligt dekorerad och förgylld träram, stort krön med genomruten dekor

Fasettslipad spegel

Totalmått: 129 x 60 cm

Mått spegelglas: 84 x 41,5 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage, inga övriga anmärkningar

Rococo-style mirror 20th century

Richly decorated and gilded wooden frame, large crest with checkered decoration

Faceted mirror

Total dimensions: 129 x 60 cm

Mirror glass dimensions: 84 x 41.5 cm

Condition report: Minor wear, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211