246 Huggare infanteri Sverige m/1856 (2 st)
Huggare / sablar med fäste i mässing och kavel i trä
Mässingskodd balja i läder
En huggare märkt: 29R 1K 24
Längd inkl balja: 77 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, reva/hål i ena baljan, inga övriga anmärkningar
Sabres infantry Sweden w/1856 (2 pcs)
Sabres with brass attachment and wooden rolling pin
Brass covered tub in leather
A chopper marked: 29R 1K 24
Length including tub: 77 cm
Condition report: Use- and age-based wear, tear/hole in one tub, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt