248 Revolverbälte Mexico med Colt Replika 1900-tal

3170a_8dc6123bc1b60f7_med.jpeg
  • 3170a_8dc6123bc1b60f7_sm.jpeg
  • 3170b_8dc6123bd4abe24_sm.jpeg
  • 3170c_8dc6123be5b56a3_sm.jpeg
  • 3170d_8dc6123bf8627d4_sm.jpeg
  • 3170e_8dc6123c0a19bcd_sm.jpeg
  • 3170f_8dc6123c196b257_sm.jpeg

Revolverbälte tillverkad av läder med riklig dekor föreställande blomster & ornament.

Bältet innehar imitationspatroner samt en Colt revolver (Replika)

Bältet märkt: Mexico 36 38

Max längd bälte: 119 cm (Justerbar)

Längd revolver: 30 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage & märken, Inga övriga anmärkningar.

Revolver belt Mexico with Colt Replica from the 20th century

Revolver belt made of leather with abundant decoration representing flowers & ornaments.

The belt holds imitation cartridges and a Colt revolver (Replica)

Belt marked: Mexico 36 38

Max length belt: 119 cm (Adjustable)

Length revolver: 30 cm

Condition report: Age-based wear & marks, No other remarks.

    Värdering5 000 - 6 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211