195 Hasselblad 500c med 2 objektiv & tillbehör 1900-tal

3201a_8dc6128162208f4_med.jpeg
  • 3201a_8dc6128162208f4_sm.jpeg
  • 3201b_8dc61281758d37a_sm.jpeg
  • 3201c_8dc6128189b6c14_sm.jpeg
  • 3201d_8dc612819ab9286_sm.jpeg
  • 3201e_8dc61281b1d4865_sm.jpeg
  • 3201f_8dc61281c5adca0_sm.jpeg
  • 3201g_8dc684abd658d3b_sm.jpeg
  • 3201h_8dc684abe5472c1_sm.jpeg
  • 3201i_8dc684abf060495_sm.jpeg
  • 3201j_8dc684abf986492_sm.jpeg
  • 3201k_8dc684ac0352fae_sm.jpeg
  • 3201l_8dc684ac126ad9b_sm.jpeg
  • Kamerahus Hasselblad 500c
  • Objektiv Carl Zeiss S-Planar 5,6/120 Nr 3336562
  • Objektiv Carl Zeiss Planar 1:2,8 f=80mm Nr 3686498
  • Prismasökare med inbyggd ljusmätare

Medföljer flera tillbehör, manualer och dokumentation och garantibevis

Ej funktionstestad

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar

Hasselblad 500c With 2 lenses & accessories from the 20th century

  • Camera housing Hasselblad 500c
  • Lens Carl Zeiss S-Planar 5.6/120 No. 3336562
  • Lens Carl Zeiss Planar 1:2.8 f=80mm No. 3686498
  • Prism finder with built-in light meter

Comes with several accessories, manuals, documentation and warranty certificate

Not functionally tested

Condition report: Minor wear and tear, No other remarks

    Värdering12 000 - 15 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211