654 Pekka Vähäkangas Kniv 2000-tal

3584a_8dc62f78eb84d8f_med.jpeg
  • 3584a_8dc62f78eb84d8f_sm.jpeg
  • 3584b_8dc62f78ff0dcaa_sm.jpeg
  • 3584c_8dc62f791378a32_sm.jpeg
  • 3584d_8dc62f79276267b_sm.jpeg
  • 3584e_8dc62f7939089ae_sm.jpeg
  • 3584f_8dc62f794adfade_sm.jpeg

Finland

Kniv med skaft i mammut och bolster i brons. Skaftets mellanlägg i brons och vulkanfiber.

Slida i garvat läder.

Damaskus-blad signerat: PV

Total längd: 28 cm

Längd kniv: 25 cm

Pekka Vähäkangas Knife from the 21th century

Finland

Knife with handle in mammoth and bolster in bronze. The shaft spacer in bronze, and volcanic fiber.

Sheath in tanned leather.

Damascus blade signed: PV

Total length: 28 cm

Knife length: 25 cm

Condition report: No remarks

    Värdering12 000 - 15 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211