53 Hoi Lebadang 1921-2015 Olja på duk
Quang Tri, Vietnam
Stilleben av blommor i rött och orange mot mörkblå botten
Signerad: Lebadang
Daterad: 1959, Paris
Mått på duk: 66 x 54 cm
Mått inklusive ram: 76 x 65 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, mindre ytslitage på dukens högra kant, mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Hoi Lebadang 1921-2015 Oil on canvas
Quang Tri, Vietnam
Still life of flowers in red and orange against a dark blue background
Signed: Lebadang
Dated: 1959, Paris
Dimensions of canvas: 66 x 54 cm
Dimensions including frame: 76 x 65 cm
Condition report: Wear on frame, minor surface wear on the right edge of the canvas, minor loss of color, no other remarks
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
*Följerätt tillkommer |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt