Bilder Golvlampa Louis Poulsen AJ
Den ikoniska AJ golvlampan från Louis Poulsen designades av legendariska formgivaren Arne Jacobsen 1960. Med sitt karakteristiska armaturhuvud ger AJ golvlampan direkt och riktningsbestämt ljus och sprider ljuset behagligt i rummet på grund av sin vitlackerade insida. Lampan har en ställbar skärm för att optimalt anpassa ljusspridningen och är mångsidig nog att användas som läslampa vid en favoritfåtölj eller som arbetslampa vid skrivbordet.
Smärre skador i lackeringen. Smärre slitage.
Värdering: 1 500 SEK
Högsta bud:Bud: 750 SEK