Bilder Hultman AB Gräddkanna och Sockerskål Silver 1951 (2 st)
Ett set med gräddkanna och sockerskål i nyrokokostil. 830 Silver.
Stämplade: JLH
Längd: 12-15 cm
Höjd: 10-13 cm
Vikt: 614 g
Konditionsrapport: Bruksslitage, oxidering, rester från putsmedel, lock på sockerask något lös, inga övriga anmärkningar
Hultman AB Creamer and Sugar bowl Silver 1951 (2 pcs)
A set of one creamer and a sugar bowl with lid in new rococo style. 830 silver.
Stamped: LH
Length: 12-15 cm
Height: 10-13 cm
Weight: 614 g
Condition: Usage wear, oxidation, remains from plishing cream, lid somewhat loose, no other remarks
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 100 SEK