Bilder Muminmugg "Mörkgrön, Mumintrollet" Arabia Porslin Finland 1990-tal

Muminmugg "Mörkgrön, Mumintrollet" Arabia Porslin Finland 1990-tal

700 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Mugg av porslin med Muminmotiv.
Stämplad: Arabia Finland

Höjd: 8 cm

Konditionsrapport: Mindre färgskav, viss färgförändring, spricka undertill, inga övriga anmärkningar

Moomin Mug "Dark Green" Arabia Porcelain Finland from the 20th century

Mug of porcelain with motif from the moomin series.
Stamped: Arabia Finland

Height: 8 cm

Condition: Minor scratches, some discoloration, crack underneath, no other remarks

SIDOBORD/BLOMBORD, 1 par, tidigt 1900-tal

Värdering: 1 200

Bud: 800 SEK

SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 200 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal

Värdering: 600

Bud: 250 SEK

TABURETT, tidigt 1900-tal

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Slutar om 6 minuter