Bilder Muminmugg "Mörkgrön, Mumintrollet" Arabia Porslin Finland 1990-tal
Mugg av porslin med Muminmotiv.
Stämplad: Arabia Finland
Höjd: 8 cm
Konditionsrapport: Mindre färgskav, viss färgförändring, spricka undertill, inga övriga anmärkningar
Moomin Mug "Dark Green" Arabia Porcelain Finland from the 20th century
Mug of porcelain with motif from the moomin series.
Stamped: Arabia Finland
Height: 8 cm
Condition: Minor scratches, some discoloration, crack underneath, no other remarks