Bilder Muminmuggar 1900-2000-tal (6 st)
Samling Muminmuggar skapade i porslin av Arabia, Finland
Samlingen består av:
Kärlek
Mymlan
Muminmamma
Hemulen
Trädgårdsfest
Skidtävling
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och märken, inga övriga anmärkningar
Moomin Mugs Porcelain 1900s-2000s (6 pcs)
Collection Moomin mugs created in porcelain of Arabia, Finland
The collection consists of:
Love
Mymble
Moomin mother
Hemul
Garden party
Ski contest
Condition: Some age-based wear and marks, no other remarks
Slutar om 10 timmar 9 minuter
Slutar om 10 timmar 9 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 10 timmar 9 minuter