Bilder Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
"Höst i Tärnafjällen"
Signerad: S.Fager
Mått på duk: 61 x 50 cm
Ramens yttermått: 64 x 53 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Sixten Fager 1920-2010 Oil on canvas
"Autumn in Tärna mountains"
Signed: S.Fager
Dimensions of canvas: 61 x 50 cm
Outer dimensions of the frame: 64 x 53 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks