Bilder Orientmatt "Ghom" 109X74 Iran 1900-tal
Handknuten Persisk matta Ghom / Qum
Medaljongmönster med motiv av växtlighet i polykroma färger
Helsilkesmatta
Mått: 109X74 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Hand Knotted Persian Rug Ghom / Qum
Medallion pattern with motifs of vegetation in polychrome colors
Full silk carpet
Dimensions: 109X74 cm
Condition report: Use and age-based wear, no other remarks
Slutar om 9 timmar 36 minuter
Slutar om 9 timmar 36 minuter