Bilder Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå
"Höstdag Kittelfjäll"
Signerad: Bajo
Daterad: 1978
Mått på pannå: 41 x 33 cm
Mått inkl ram: 50 x 42 cm
Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Oil on panel
"Autumn Day Kittelfjäll"
Signed: Bajo
Dated: 1978
Dimensions of panel: 41 x 33 cm
Dimensions including frame: 50 x 42 cm
Condition report: No remarks
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 2 timmar 32 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 2 timmar 32 minuter