Bilder Vägglampa Miranda of Sweden 1970-tal

Vägglampa Miranda of Sweden 1970-tal

300 SEK

Värdering: 800 SEK

Elektrifierad väggfotogenlampa modell 378 tillverkad i metall och sandblästrad glas
Etikettmärkt: Miranda AB

Höjd: 45 cm
Djup: 25 cm

Konditionsrapport:

Lars Pirak (1932–2008), "Kirun", saltripor i tenn, 1900-talets andra hälft, 2st

Värdering: -

Bud: 460 SEK

Golvvas, samt vas, Rörstrand

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Bordslampa

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Strindbergslampa

Värdering: -

Bud: 400 SEK