Bilder Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)

Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)

Värdering: 1 200 SEK

Hängande lampor / amplar med stomme och upphängning i metall
Kupor av blyinfattat krossglas i bärnsten
Fungerar vid test

Höjd med upphängning: 42-37 cm
Diameter kupor: 21-17 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, repor och märken, inga övriga anmärkningar

Ceiling lamps Jugend 20th century (2 pcs)

Hanging lamps / sconces with metal frame and suspension
Cups of leaded crushed glass in amber
Worked at the time of testing

Height with suspension: 42-37 cm
Diameter cups: 21-17 cm

Condition report: Age-based wear, scratches and marks, no other remarks

KARAFF & DESSERTSKÅLAR H:17 cm D:11 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FILMPLANSCH 66*33 cm

Värdering: -

Bud: 325 SEK

parti BÖCKER mat

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FILMPLANSCH 46*31 cm

Värdering: -

Bud: 90 SEK