Bilder Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)

Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)

200 SEK

Värdering: 800 SEK

Två stycken handgjorda porslinsfigurer

"Valpens födelsedag" - Flicka med hund och födelsedagstårta
Märkt: Nao By Lladro 1987
Höjd: 19 cm

"Bortskämmningen" - Mor & dotter
Märkt: Nao By Lladro 1980
Höjd: 24 cm

Lladro Nao Figurines Porcelain Spain 1980s (2 pcs)

Two pieces of handmade porcelain figurines

"Puppy's Birthday" - Girl with dog and birthday cake
Marked: Nao By Lladro 1987
Height: 19 cm

"The pampering" - Mother & daughter
Marked: Nao By Lladro 1980
Height: 24 cm

Condition report: No remarks

TRAPPSTEGE, H: 138cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

KRUKOR 5st i plast. H:25cm D:32cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

TRAPPSTEGE, H: 172cm

Värdering: -

Bud: 400 SEK

KRUKOR 3st, räfflade, plast. H:36cm D:27cm

Värdering: -

Bud: 300 SEK