Bilder Bertil Lundgren Skål Keramik Rörstarnd 1970-tal

Bertil Lundgren Skål Keramik Rörstarnd 1970-tal

Värdering: 800 SEK

Bertil Lundgren: 1934-2020
Handdekorerad skål tillverkad av glaserat stengods
Signerad: BL
Numrerad: 53/300
Märkt: Rörstrand

Höjd: 5,5 cm
Diameter: 14 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Bertil Lundgren Bowl Ceramic Rörstarnd 1970s

Bertil Lundgren: 1934-2020
Hand decorated bowl made of glazed stoneware
Signed: BL
Numbered: 53/300
Marked: Rörstrand

Height: 5.5 cm
Diameter: 14 cm

Condition report: Minor age-based wear, no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 8 timmar 8 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 8 timmar 9 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 8 timmar 9 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 8 timmar 9 minuter