Bilder Eric Löfman Vas silver MGAB Uppsala 1972
Vas / bägare i silver med hammrad dekor
Tillverkad av: Markströms Guldsmeds Ab K G, Uppsala 1972
Stämplad: E. Löfman, MGAB (Markströms Guldsmeds AB K G
Höjd: 19 cm
Vikt: 366 gram
Konditionsrapport: Mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar
Eric Löfman Vase silver MGAB Uppsala 1972
Vase / goblet in silver with hammered decoration
Manufactured by: Markströms Guldsmeds Ab K G, Uppsala 1972
Stamped: E. Löfman, MGAB (Markströms Guldsmeds AB K G
Height: 19 cm
Weight: 366 grams
Condition report: Minor scratches and marks, no other remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 1 timme 36 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 1 timme 38 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 1 timme 40 minuter