Bilder Peter Ipsen Enke Vas Keramik 1900-tal

Peter Ipsen Enke Vas Keramik 1900-tal

300 SEK

Värdering: 800 SEK

Vas i glaserad keramik.
Stämplad: PIE 384

Höjd: 12 cm

Konditionsrapport: Mindre repor och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Peter Ipsen Enke Vase Ceramic 20th Century
Vase made of glazed ceramic.
Stamped: PIE 384

Height: 12 cm

Condition: Minor scratches and age-based wear, no other remarks

Golvtrall på plast-stomme, 4 paket

Värdering: -

Bud: 450 SEK

Skrivbord Engelsk stil

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Tapio Wirkkala, vas modell 3513, iittala

Värdering: 500

Bud: 3 521 SEK

Norrbotten

Leif Persson, vas konstglas, Studio glas Strömbergshyttan, 1998

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Norrbotten