Bilder Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)
Smyckessamling av förgyllt silver dekorerad med granater.
Samlingen består av:
1 par. Örhängen 10 mm
1 st. Halsband. Längd 41 cm
1 st. Armband. Längd 18 cm
1 st. Ring. Inre diameter 19 mm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, inga övriga anmärkningar
Collection Jewellery Gilded Silver from the 20th century (5 parts)
Collection of gilded silver jewellery decorated with granades.
Collection consists of:
1 pair. Earrings 10 mm
1 pcs. Necklace, length 41 cm
1 pcs. Bracelet. Length 18 cm
1 pcs. Ring. Inner diameter 19 mm
Condition report: Minor usage wear and scratches, no other remarks
Slutar om 4 timmar 18 minuter
Slutar om 4 timmar 18 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 4 timmar 18 minuter