Bilder Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
"Teknologimonumentet i den ultrainsynistiska morgonstaden"
Märkt: Mauritz Lundberg
Daterad: 1986
Mått på pannå: 76 x 71 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, sned inramning, inga övriga anmärkningar
Mauritz Lundberg 1924–2002 Mixed Media on Panel
Marked: Mauritz Lundberg
Dated: 1986
Dimensions of panel: 76 x 71 cm
Condition: Minor age-based wear, frame crooked, no other remarks