Bilder Halvhornskniv "HB" 1900-tal
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: HB
Längd inklusive slida: 24,5 cm
Längd kniv: 19 cm
Konditionsrapport: Mindre märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Half horn knife "HB" from the 20th century
Made of leather & engraved reindeer horn in stylized decor.
Monogram signed: HB
Length including sheath: 24.5 cm
Knife length: 19 cm
Condition report: Minor marks & age-based wear, No other remarks.
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 1 timme 18 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 1 timme 20 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 1 timme 22 minuter