Bilder Lorentz Hartman 1913-1992 Skulptur Brons 1900-tal
Patinerad bronsskulptur föreställande två fiskar.
Signerad: Lohart
Höjd: 25,5 cm
Vikt: 4500 gram
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Lorentz Hartman 1913-1992 Sculpture Bronze from the 20th century
Patinated bronze sculpture depicting two fishes.
Signed: Lohart
Height: 25.5 cm
Weight: 4500 grams
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 1 timme 27 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 1 timme 29 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 1 timme 31 minuter